آموزش کانفیگ و تغییر رمز مودم های وایرلس مدل tp-link
زمان کنونی: 10 - 02 - 2016، 11:35 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: یونس لطیفی
آخرین ارسال: parsaalizadeh977
پاسخ 6
بازدید 205576
محبوب کنید:

امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش کانفیگ و تغییر رمز مودم های وایرلس مدل tp-link
#1
به دلیل درخواست دوستان در خصوص نحوه کانفیگ کردن و تغییر رمز مودم های وایرلس من یک تایپیک آموزشی در این خصوص ایجاد می کنم.
البته ناگفته نماند دوست عزیزمان جناب مهندس زندیان در مورد کانفیگ مودم های وایرلس سیسکو مباحثی رو مطرح کردن که می توانید از آدرس زیر به آن دسرسی داشته باشید:

-Cisco آموزش config مودم ADSL
اما من در این تایپیک در مورد نحوه کانفیگ مودم tp-linke و تغییر رمز آن می خوام آموزش بدم - البته ناگفته نماند که کانفیگ اکثر مودم ها به یک صورت ی باشد فقط ممکن است تغییرات مخصتری در منوهای مودم های شرکت های سازنده وجود داشته باشدکه آن هم با کمی دقت بیشتر می توانید انجام بدهید.
پنل جلوئی:
[تصویر: 8950_1.png]
چراغ های نمایشگر پنل جلویی به شرح زیر است:
1. چراغ Power: نشانده اتصال صحیح آداپتور برق به دستگاه است.
2. چراغ ADSL: در صورت ثابت روشن بودن نمایانگر وجود سرویس ADSL روی خط تلفن متصل شده است
3. چراغ Internet: در صورت تنظیم صحیح مودم و اتصال مودم با اینترنت این چراغ روش خواهد شد.
4. چرغ WLAN: نمایانگر فعال بودن قسمت وایرلس در مودم است
5. چراغ های 1 تا 4: نمایانگر اتصال یکی از پورت های LAN به یک وسیله دیگر است
6. چراغ QSS: چشمک زدن یا ثابت روشن شدن آن نمایانگر اتصال یک وسیله وایرلس در مد QSS به مودم است.
پنل پشت دستگاه:
[تصویر: 8950_1_back.png]
اتصالات پشت دستگاه به شرح زیر است:
LINE: اتصال به خط تلفن از طریق Splitter
RESET: دکمه ریست کردن مودم
POWER: اتصال آداپتور برق
ON/OFF: دکمه روش و خاموش کردن
1 تا 4: اتصال کابل شبکه برای کامپیوتر
سوکت آنتن: محل اتصال آنتن
اتصال مودم:
1. نیازمندی های سیستمی:
1.1. سرویس ADSL فعال از سرویس دهنده گان اینترنت
1.2. یک کامپیوتر با کارت شبکه کابلی و کابل شبکه (کابل شبکه در پک مودم موجود است)
1.3. فعال بودن پروتکل TCP/IP روی کامپیوتر (بصورت پیش فرض در ویندوز فعال است)
1.4. یک مروگر وب مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، کروم، اپرا یا .....

2. نیازمندی های محیط نصب مودم:
2.1. نصب در محیطی بدور از گرما یا حرارت مستقیم
2.2. پرهیز از تابش مستقیم منابع نوری قوی مانند آفتاب
2.3. فضای خالی حداقلی 5 سانتی متری از اطراف
2.4. دمای کاری بین 0 تا 40 درجه سانتی گراد
2.5. رطوبت بین 10 تا 90 درصد
اتصال به مودم
لطفا قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود) سپس مراحل زیر را برای اتصال مودم انجام دهید:
1. قرار دادن مودم در محل مناسب، بهترین محل برای قرار دادن مودم مرکز شبکه وایرلس شماست
2. نصب آنتن و قرار دادن آن در حالت عمودی
3. اتصال کارت شبکه کامپیوتر به یکی از پورت های LAN مودم با کابل شبکه مناسب (برای استفاده از سیستم وایرلس شما می توانید پس از تنظیم مودم اتصال کابلی آنرا جدا کنید اما به یاد داشته باشد که همیشه تنظیم را روی حالت اتصال کابلی انجام دهید نه روی اتصال بیسیم)
4. اتصال خط تلفن از طریق Splitter موجود در پک مودم به مودم
5. اتصال آداپتور برق و سپس روشن کردن مودم
شکل زیر راهنمای خوب و سریعی برای اتصالات است:

[تصویر: 8950_4.png]
راهنمای تنظیم سریع:
1. آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 و Subnet Mask آن 255.255.255.0 است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید
راهنمای تنظیم کارت شبکه کامپیوتر برای اتصال به مودم
2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:
[تصویر: 8950_2.png]

3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.
[تصویر: 8950_3.png]

براي مشاهده ادامه مطلب بايد مبلغ زير را ژرداخت نماييد تا برايتان قابل نمايش باشد.

توجه:
الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.
4. بعد از ورود موفق به تنظمیات مودم شکل زیر را مشاهد خواهید کرد:
[تصویر: 8950_5.png]
روی Quick Setup کلیک کنید.
5. در این صفحه مقادیر VPI و VCI را وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید. این مقادیر برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.
[تصویر: 8950_6.png]
6.در صفحه بعد گزینه PPP over Ethernet PPPoE را انتخاب و دکمه Next را کلیک کنید.
[تصویر: 8950_7.png]
7. در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password وارد کنید و سایر آیتم ها را مانند شکل زیر بدون تغییر رها کرده و دکمه Next را کلیک کنید
[تصویر: 8950_8.png]
8. صفحه زیر نمایش داده میشود، گزینه های آنرا مانند شکل زیر بدون تغییر رها کرده و Next را کلیک کنید.
[تصویر: 8950_9.png]
9. صفحه Wireless Setup نمایش داده میشود. برای فعال بودن وایرلس مودم باید گزینه Enable Wireless را تیک بزنید و در قسمت SSID نامی را برای شبکه وایرلس خود انتخاب کنید. سپس روی Next کلیک کنید.
[تصویر: 8950_10.png]
10. صفحه خلاصه ای از تنظمات نمایش داده میشود که در پایین این صفحه دکمه Save/Reboot قرار دارد. برای اینکه تنظمات شما ذخیره شده و مورد استفاده قرار گیرد روی آن کلیک کنید.
[تصویر: 8950_11.png]
11. مودم شما Restart شده وپس از حدود 2 دقیقه مجددا آماده کار خواهد بود. در خلال این مدت مودم را خاموش نکنید.
[تصویر: 8950_12.png]
بعد از آغاز به کار شده مجدد مودم، صفحه آغازین آن نمایش داده میشود و شما میتوانید از آن استفاده کنید نشانه تنظیم صحیح مودم روشن شدن چراغ اینترنت آن است که حدود 2 دقیقه دیگر طول می کشد. البته یک کار مهم دیگر باقی مانده که آن تنظیم رمز روی وایرلس آن است تا تنها افراد مجاز قابلیت استفاده از وایرلس این مودم را داشته باشند .


برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد ، چون بر این باورند که یا راهی را خواهند یافت یا راهی را خواهند ساخت.

پاسخ


#2
اما نحوه تغیین یا تغییر رمز مودم های وایرلس
برای این کار ابتدا وارد تنظیمات مودمتان شوید (طبق مطالب گفته شده فوق)در صفحه آغازین روی گزینه Wireless کلیک کرده و از زیر مجموعه آن گزینه Security را کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود:
[تصویر: 8950_13.png]
در این صفحه به صورت پیش فرض رمزگذاری وایرلس مودم غیر فعال است (Disable Security انتخاب شده است) برای فعال کردن آن یکی از گزینه های WEP یا WPA/WPA2 یا WPA-PSK/WPA2-PSK را انتخاب کنید. بهترین و مناسب ترین آن گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK است. آنرا انتخاب و در قسمت PSK Password یک رمز بین 8 تا 64کارکتری وارد کنید و سپس رو دکمه Save/Apply کلیک کنید.
به همین راحتی می توانید جهت امنیت رمز تعیین کرده و یا رمز آن را تغییر بدهید .

به عبارت دیگر می توانید :

ابتدابه صفحه تنظیمات مودم میرویم،داخل آدرس بار پنجره مرورگر خود IP مودم که 192.168.1.1 می باشد را تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید:
از شما نام کاربری و کلمه عبور میخواهد،برای هردو کلمه admin را با حروف کوچک وارد کنید،شکل زیر:نجره تنظیمات مودم TP-Linkباز میشود،به قسمت Interface Setup بروید:بر روی کلمه Wireless کلیک کنید،شکل زیر:در این صفحه شما می بایست در قسمت Pre-Shared Key پسورد یا همان کلمه عبور را وارد کنید:
نکته : اگر این قسمت را مشاهده نمیکنید دقت فرمائید که Authentication Type می بایست بر روی WPA-PSK/WPA2-PSK باشد.
نکته : پسورد شما می بایست بیشتر از 8 و کمتر از 64 کاراکتر باشد.همچنین در قسمت SSID شما می توانید نام مودم را تغییر داده و نام دلخواه خود را وارد کنید:در نهایت برای ذخیره اطلاعات مودم برروی کلید Save کلیک فرمائید،شکل زیر:
نکته : توجه داشته باشید که پس از ذخیره اطلاعات ارتباط شما با مودم به علت وجود پسورد جدید قطع خواهد شد و شما می بایست دوباره کانکت شوید که اینبار از شما کلمه عبور را درخواست می کند.


برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد ، چون بر این باورند که یا راهی را خواهند یافت یا راهی را خواهند ساخت.

پاسخ


#3
کمی در مورد سيستم هاي رمز گذاري شبكه هاي بي سيمی که در مطالب فوق گفته شده
شبكه هاي بي سيم مورد صحبت ما كه به آنها wife نيز گفته مي شود، بر اساس استانداردIEEE802.IIساخته شده اند. اين استاندارد مجموعه اي از قوانين مشخص براي شبكه هاي بي سيم محلي است. اين قوانين چيزهايي مثل فركانس سيگنال هاي ارتباطي و الگوريتم هاي انتقال داده ها را مشخص مي كنند. امروزه اكثر مودم هايي كه براي اتصال به اينترنت از آنها استفاده مي شود از سه الگوريتم امنيتي براي رمز گذاري داده ها استفاده مي كنند. اين سه الگوريتم به ترتيب
WEP,WPA وWPA2هستند.
استانداردWEP كه حروف اختصاري Wired Equivalent privacy با امنيت معادل شبكه كابلي» است، در سال 1999 به عنوان قسمتي از نسخه اصلي استاندارد 11 /802 مطرح شد اين الگوريتم به صورت گسترده اي استفاده مي شود و در اكثر مودم ها به صورت پيش فرض اولين گزينه اي است كه به كاربر ارائه مي شود. اما در چند سال بعد،‌ اين سيستم شكسته شد و هكرها به راحتي به شبكه هايي كه با اين الگوريتم امن شده اند حمله مي كنند و كليد رمز را به دست مي آورند. در سال 2004 با ارائه نسخه 802 /11 i ازاستاندارد IEEE رسماً اعلام شد كه دو سيستم WEB-40 و104 -WEPنتوانستند اهداف امنيتي خود را پياده سازي كرده و توسط WPAو WPA2 در واقع كوتاه شده عبارت wi- fiprotected Accessدسترسي مطمئني به شبكه وايرلس) است و WPA2 نسخه تكميلي آن به شمار مي رود. در سال 2001 مقاله اي منتشر شد كه نحوه شكستن سيستم رمزWEP در آن شرح داده شده بود. به راحتی می توان گفت، ‌از هر نقطه اي كهيك اسكن (پويش) ساده براي شبكه هاي بي سيم اطرافم کنیم حداقل از هر 10 شبكه سه تاي آنها از اين سيستم رمز استفاده مي كنند. در صورتي كه كاربر اين سيستم در حال استفاده از شبكه باشد و شبكه ترافيك داشته باشد، در زماني كمتر از 10 دقيقه مي توان كليد رمز اين شبكه ها را به دست آورد.
راه حل اين مشكل استفاده از الگوريتم هاي WPA و WPA2 هست. هر چند WPA نيز مشكلات خاص خودش را دارد و بهتر است در صورت پشتيباني مودمتان حتماً‌ از WPA2 استفاده كنيد.
شبكه هاي بي سيم چگونه هك مي شوند؟

هكر براي اينكه شبكه اي را هك كند، بايد بتواند ترافيكي را كه از آن رد مي شود، مورد بررسي قرار دهد. براي اين كار،‌ او كارت شبكه بي سيم خودش را در حالت مانيتورينگ قرار داده و سپس روي كانال ارتباطي شما تنظيم مي كند. از آنجايي كه شبكه بسيم رمز دارد،‌ اطلاعات به صورت رمز شده در هوا هستند و در اولين نگاه هكر نمي تواند ماهيت آنها را تشخيص بدهد. به دليل عيب امنيتي كه در الگوريتم WEP وجود دارد، ‌در صورتي كه هكر بتواند از يك ميزان مشخصي بيشتر ترافيك شبكه را ذخيره كند، مي تواند رمز شبكه را از آن استخراج كند.
براي شبكه هاي WPA و WPA2 قضيه اندكي فرق مي كند. هنگامي كه شما مي خواهيد به يك شبكه بي سيم با يكي از سيستم هاي رمز بالا متصل شويد، در اصطلاح يك فرايند (دست دادن) روي مي دهد كه طي آن دو طرف خود را معرفي مي كنند. در اينجا هكر روي كانال بي سيم منتظر انجام يك دست دادن است. او سپس اين فرآيند دست دادن را روي كامپيوتر شخصي خود ذخيره كرده و سعي در شكستن آن مي كند. از آنجايي كه طول رمزها براي شبكه هاي WPA حداقل هشت حرف است، ‌در صورتي كه در كلمه رمز خود از حروف كوچك و بزرگ استفاه كرده باشد و كامپيوتر هكر توانايي آزمايش يك ميليون كلمه رمز را در ثانيه داشته باشد، ‌نزديك به 21 ماه زمان براي شكستن آن نياز دارد.
چگونه شبكه بي سيم خود را امن كنيم؟

اولين نكته اي كه بايد به آن اشاره كرد، استفاده از سيستم هاي رمز جديد است. به هيچ عنوان شبكه خود را با سيستم WEP تنظيم نكنيد.
در اكثر مودم ها تنظيماتي به عنوان Mac filtering وجود دارد. هر كارت شبكه اي يك مؤلفه شناسايي به اسم mac دستگاه هاي خود را كه به مودمتان وصل مي شوند، وارد آن كرده و باقي دستگاه ها را فيلتر كنيد. در اين صورت اگر رمز شبكه شما به دست هكر بيفتد. باز هم نمي تواند از ترافيك اينترنتي شما استفاده كند.
نكته بعدي اينكه حتماً‌ رمز پيش فرض مودم خود را عوض كنيد. اكثر مودم ها صفحه اي براي تنظيمات دارند كه در آنجا شما نحوه اتصال به اينترنت و تنظيمات ديگر مانند برپايي يك شبكه بي سيم را انجام مي دهيد.
منبع: نشريه دانستنيها ـ خرداد90


برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد ، چون بر این باورند که یا راهی را خواهند یافت یا راهی را خواهند ساخت.

پاسخ


#4
ممنون مهندس بسیار مفید بود


بزرگترين اقيانوس آرام است آرام باش تا بزرگترين باشي

پاسخ


#5
سلام اقا این قسمت
RADIUS Server IP Address:
رو چی وارد کرد
البته یه چیز بگم مودم من
symphony هستشپاسخ


#6
ممنون جناب مهندس عالی بود.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

انواع مودم adsl با کیفیت بالا و قیمت مناسب در مودم adsl آرمانیکاپاسخ
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش میکروتیک MTCNA esmaeil.valizadeh 0 97 07 - 01 - 2016، 02:46 PM
آخرین ارسال: esmaeil.valizadeh
  کامل ترین آموزش IPV6 HaDi.RaSuoLi 0 1,507 10 - 11 - 2013، 10:46 PM
آخرین ارسال: HaDi.RaSuoLi
  آموزش پروتکل RIP و OSPF به زبان ساده HaDi.RaSuoLi 0 1,878 10 - 11 - 2013، 10:19 PM
آخرین ارسال: HaDi.RaSuoLi
  آموزش تصویری شبکه کردن دو یا چند لپ تاب به صورت بیسیم naghi zandyan 1 2,668 24 - 09 - 2013، 07:39 PM
آخرین ارسال: شبتاب
  چرا برای ری استارت مودم ADSL باید چند ثانیه آن را از برق بکشیم؟ naghi zandyan 0 1,547 15 - 08 - 2013، 11:45 PM
آخرین ارسال: naghi zandyan
  آموزش به اشتراک گذاری در شبکه naghi zandyan 0 1,283 12 - 08 - 2013، 10:07 AM
آخرین ارسال: naghi zandyan
  آموزش تصویری نصب iis ویندوز7 naghi zandyan 0 1,336 07 - 08 - 2013، 06:37 PM
آخرین ارسال: naghi zandyan
  تغییر پورت ریموت دسکتاپ - نحوه تغییر port در Remote Desktop Hassan90 0 1,063 26 - 07 - 2013، 10:19 PM
آخرین ارسال: Hassan90
  آموزش راه اندازی و ایجاد شبکه بی سیم naghi zandyan 0 1,869 17 - 07 - 2013، 11:03 AM
آخرین ارسال: naghi zandyan
  دانلود کتاب سیسکو آموزش CCNA فارسی naghi zandyan 1 2,213 13 - 06 - 2013، 12:56 PM
آخرین ارسال: sms8

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان